• Foto5

• Foto2

• Foto3
    Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach

Na mocy dekretu biskupa opolskiego znosi się dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem. Znosi się limit osób uczestniczących we Mszy św., jednocześnie podtrzymany jest nakaz zasłaniania ust i nosa. Szczegóły w dekrecie z 28.05.2020.
Zmartwychwstanie3a.jpgCzy jest coś wart Zbawiciel, który nawet siebie nie może wybawić od śmierci? To pytanie rozbrzmiewa w każdym kolejnym pokoleniu w czasach, które zgodnie określamy latami PO CHRYSTUSIE... Rzeczywiście – śmierć Jezusa na krzyżu i Jego pozorna nieobecność zawsze są kamieniem zgorszenia... Jednak tych, którzy chcą widzieć więcej, kontemplacja krzyża przekonuje, że przecież była to droga wyznaczona przez wolę Boga i objawiona w Piśmie. Tegoroczny Wielki Post zakończył się jakże inaczej niż dotychczasowe; doświadczamy ogołocenia i nowości, których nie planowaliśmy w ramach umartwień. Nie planowaliśmy... jednak w perspektywę chrześcijańskiego uniżenia okoliczności te mogą się wpisać... pozytywnie! Fakt, że normalne funkcjonowanie wspólnot Kościoła zostało gwałtownie i radykalnie ograniczone, może okazać się mocą, rodzącą się ze słabości! Zatem błogosławieni, którzy ograniczenia, związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, a następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!

Wszystkim Parafianom jak i odwiedzającym tę stronę w ten radosny poranek Zmartwychwstania Pańskiego życzę, aby fakt pustego grobu był zawsze znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią i miłości nad obojętnością. Niech te święta tak inne będą czasem nadziei Zapomnijmy dziś o smutkach, bo Jezus Chrystus Zmartwychwstały nam błogosławi. Więc niech będzie koniec złemu. Niech Pan pokonuje w naszym życiu trudności i lęki. Niech pomnoży w nas miłość, która nada sens naszym troskom,
niech wypełni nasze serca spokojem i wiarą.

RADOSNEGO ALLELUJA !!!
ks. Jan Bujak