• Foto5
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach
   
 • Foto1
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach
   
 • Foto2
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach
   
 • Foto3
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach
   
Na mocy dekretu biskupa opolskiego znosi się dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem. Znosi się limit osób uczestniczących we Mszy św., jednocześnie podtrzymany jest nakaz zasłaniania ust i nosa. Szczegóły w dekrecie z 28.05.2020.
W dniach 12-14 października 2018 grupa Dzieci Maryi z naszej parafii z siostrą Miriam wzięły udział w Pielgrzymce Dzieci Maryi na Górze św. Anny.
Pielgrzymka Dzieci Maryi była okazją do zjednoczenia i wspólnej modlitwy. Podczas wspólnego czasu Dzieci Maryi miały okazję uczestniczyć w Eucharystii, Modlitwie Różańcowej, ale nie zabrakło też czasu wolnego i elementów integracji.
Zapraszamy do galerii zdjęć: