Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła. Módlmy się razem w domach w intencji jak najszybszego ustania epidemii i opanowania sytuacji, za zarażonych, personel medyczny, służby sanitarne i za zmarłych na skutek wirusa, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia wypraszając Boże Miłosierdzie dla nas wszystkich!
Na następny wspólny różaniec zapraszamy w niedzielę 12.04.2020
  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową.
  2. Przed nami Wielki Tydzień w tym roku wyjątkowy ze względu na stan pandemii. Zachęcam do intensywnej osobistej modlitwy i duchowej łączności w modlitwie przez środki masowego przekazu także poprzez naszą stronę internetową. Módlmy się w intencji osób zmarłych, chorych, tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, wszystkich pracujących a także o pokój serc i łaskę nawrócenia wypraszając Boże Miłosierdzie dla nas wszystkich. Na stronie www.parafia-wojnowice.info pojawiają się ważne bieżące informacje dotyczące naszego życia religijnego, zwłaszcza dotyczącego tego tygodnia. Przypominam, że kościół jest otwarty codziennie od. godz. 8.00 do wieczornej Mszy św. Od poniedziałku do środy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 15.00- 16.00. W tym czasie będzie okazja do s. pokuty w marowni dla osób, które chcą sakramentalnie pojednać się z Bogiem. W kościele zgodnie z przepisami może przebywać maksymalnie 5 osób. Szczególnie mocno zachęcam do wzbudzenia Aktu żalu doskonałego- jak to uczynić?- dowiemy się na stronie parafialnej i ulotkach w kościele.
  3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczynamy świętowanie najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne czyli wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pascha stanowi całość przeżywania Świąt Wielkanocnych a jej kulminacyjnym punktem jest liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana w sobotni wieczór.
    W tym roku Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana bez udziału ludu przy zamkniętych drzwiach kościoła.
    W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
    W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
    W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 19:00.
    W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja (bez procesji) o godz. 6:30.
  4. Wielka Sobota tradycyjnie jest dniem, kiedy nawiedzamy Boży Grób i adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie będzie w tym dniu błogosławieństwa pokarmów.
    W tym roku nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek po liturgii oraz w Wielki Piątek w ciemnicy. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do godz. 18.00 (zachęcam do indywidualnej modlitwy adoracyjnej)
  5. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje nas tzw. post ścisły a w Wielką Sobotę post zwykły.
  6. W kościele przez cały tydzień są wyłożone < Paschaliki >, które proszę w rodzinach zapalić przy świątecznym stole.
  7. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych winno odbyć się w rodzinnym gronie przed wspólnym posiłkiem. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w naszym modlitewniku „Droga do nieba” na str. 360, nr 77 oraz stronie parafialnej.
  8. W Niedzielę Wielkanocną na mocy dekretu biskupa opolskiego Msze św. będą o godz. 6.30; 9.00 oraz 10.30, aby umożliwić wiernym udziału we mszy. Od 12 kwietnia br. do odwołania zgodnie z przepisami prawa państwowego we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.
  9. Dziękuję tym, którzy przygotowali kościół do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i uporządkowały obejście wokół. Proszę o świąteczne sprzątanie kościoła (w piątek rano) osoby z rodz.: Sabina Rudzok, Justyna Krajczy, Edyta Kubiczek, Sonia Pieczarek, Elżbieta Himmel, Michalina Kurkiewicz.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafialne.
    Przypominam, że wciąż obowiązuje nas tzw. narodowa kwarantanna. Stosujmy się ściśle do zaleceń służb państwowych i medycznych. Naprawdę chodzi tu o zdrowie i życie każdego z nas i naszych bliskich. To też jest wyraz naszej chrześcijańskiej postawy. Służmy sobie pomocą i zostańmy w domu.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, życzę zdrowia oraz spokojnego i religijnego przygotowania do tych najważniejszych naszych świąt.