Na mocy dekretu biskupa opolskiego znosi się dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem. Znosi się limit osób uczestniczących we Mszy św., jednocześnie podtrzymany jest nakaz zasłaniania ust i nosa. Szczegóły w dekrecie z 28.05.2020.
  1. Dzisiaj obchodzimy XV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dominika Stein zd. Krajczy zam. w Wojnowicach i Dawid Stein zam. w Wojnowicach. Jest to zapowiedź trzecia. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa winien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  3. Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się przebywających na zewnątrz świątyni. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych miejscach bywają one lekceważone.
  4. Od 30 maja na mocy dekretu biskupa opolskiego nie obowiązuje dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Z dyspensy nadal mogą korzystać, a)- osoby w podeszłym wieku, b)- osoby z objawami infekcji, c)- ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem. Zachęcam do liczniejszego udziału we Mszy św. i tworzenia liturgicznej wspólnoty wiary.
  5. Jak co roku w dniach od 16 do 22 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymką na Jasną Górę. W tym roku będzie wyglądała nieco inaczej, będzie w wersji symbolicznej tzn. pójdzie codziennie tylko jedna mała grupa, która będzie reprezentowała wszystkich pielgrzymów. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby w wieku od 18 do 65 roku życia. Strumień raciborski pójdzie trzy dni, w każdym dniu inna grupa: w poniedziałek czerwono-żółta, wtorek fioletowa, w środę niebieska. Każda grupa ma do dyspozycji 60 znaczków. Znaczki grupy fioletowej będą rozprowadzane w parafii Cyprzanów i Pietrowice Wlk.
  6. W dniu 26 lipca będzie się nasza pielgrzymka do Sanktuarium MB. w Raciborzu.
  7. Kancelaria parafialna do 18 lipca będzie nieczynna.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, jednocześnie prosimy o sprzątanie osoby z rodz.: Irena Koterba, Anna Korolewicz, Janina Niżborska,
  9. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę, która przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień ofiara będzie przeznaczona na wsparcie misjonarzy naszej diecezji.

Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia, wiele łask i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Rozpoczynającym urlop oraz dzieciom i młodzieży życzę dobrego wypoczynku.