1. Dzisiaj obchodzimy XXIII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu w sobotę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża św. Jest to święto patronalne naszej świątyni i całej parafii. Stąd serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Chcemy w tym dniu modlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, zyskując dla nich łaskę odpustu, czyli darowanie kary za popełnione grzechy. Zachęcam do skorzystania z s. pokuty przed odpustem.

3. Także w sobotę odbędą się uroczystości odpustowe w kościele pielgrzymkowym św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich. Suma odpustowa będzie tam o godz. 10.30.

4. Natomiast w najbliższą niedzielę (15.09.) będziemy uroczyście świętowali nasz parafialny odpust.  Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie ks. prał. Mikołaj Mróz proboszcz parafii przy bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie, który także w tym dniu będzie głosił kazania odpustowe. Po Sumie tradycyjna procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o poczty sztandarowe. Proszę także mężczyzn o przygotowanie i niesienie baldachimu i latarni. Po Mszach św. będzie także możliwość ucałowania relikwii Świętego Krzyża.

5. We wtorek po Mszy św. na godz. 18.30. zapraszam na spotkanie uczniów kl. VI przygotowujących się do przyjęcia s. bierzmowania. W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII szkoły podst.  oraz kl. I ponad podst.

6. Dzieciom i młodzieży uczącej się przypominam o Mszy św. w piątek o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie powakacyjne spotkanie wspólnoty Dzieci Maryi.

7. W sobotę 14 września odbędzie się w Nysie 15. Zjazd Misyjny Dzieci u O. Werbistów. Spotkanie będzie w godz. od 9.00 do 1500. Objęty jest on patronatem Biskupa Opolskiego.

8. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych zaprasza do udziału w 24. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach, która odbędzie się w sobotę 21 września. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i obejścia wokół przed odpustem. Prosimy jednocześnie o sprzątanie osoby z rodz. Piotr Żłobiński, Barbara Sawina, Maria Frączek.

10. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę. Przypomnę, że w kopertach składamy dziś ofiary na opał. Także po Mszy św. jest zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień będzie ofiara odpustowa.

Wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask i Bożego błogosławieństwa w tym rozpoczynającym się nowym tygodniu.