Na mocy dekretu biskupa opolskiego dyspensuje się od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
Szczegóły w dekrecie z 05.11.2020.
  1. Dzisiaj kolekta przeznaczona na potrzeby parafialne. Do puszek dziś zbiórka na remont katedry w Opolu.
  2. Za tydzień w niedzielę taca na potrzeby parafii. Rada Duszpasterska będzie zbierać na remonty i inwestycje w parafii.
  3. W następną niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, bezpośrednio przygotowujący nas do przeżycia Bożego Narodzenia; na Mszach św. poświęcenie opłatków na nasz stół wigilijny.
  4. Odpusty za naszych bliskich zmarłych można uzyskiwać przez cały miesiąc listopad (jeden raz dziennie).
  5. W związku z sytuacją w kraju ograniczenie ilości wiernych na Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele do maksymalnie 22 osób.
  6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz Misyjnych Dróg.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, która wymusza większości wiernych pozostawanie w domu proszę o zrozumienie wynikających potrzeb finansowych naszej parafii i o ofiary składane indywidualnie na potrzeby parafii lub na konto parafialne. Bóg Zapłać za zrozumienie i wszelką życzliwość, i za ofiary.
  8. W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg Zapłać!” tym, którzy posprzątali i ustroili nasz kościół, przygotowując go na niedzielę.
  9. W przyszłą sobotę proszę o sprzątanie kościoła i obejścia wokół niego osoby z rodzin: Krystyna Podlas, Agnieszka Bartosz, Helena Stróż.
Wszystkim Parafianom życzę pięknego przeżywania i świętowania Dnia Pańskiego; zdrowia, wielu łask i Bożego Błogosławieństwa na cały nowy tydzień, który rozpoczynamy. Szczęść Boże!