OD 17.05.2020 W NASZEJ ŚWIĄTYNI MOGĄ PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 33 OSOBY!
  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Po Mszy św. o godz. 10.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem majowym. Zachęcam do udziału w adoracji i nabożeństwie.

  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych także młodzież i dzieci zwłaszcza przygotowujących się do s. bierzmowania. Nabożeństwa będą od wtorku do soboty o godz 17.30, (w piątek o 17.00).

  3. Przypominam, że w naszej świątyni może przebywać nie więcej niż 33 osobyWciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa także w kościele. Aktualna do odwołania jest dyspensa biskupa opolskiego od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcam do udziału w Mszy św. i nabożeństwach. Można także uczestniczyć w Mszy św. zwłaszcza niedzielnej przebywając na placu kościelnym zachowując pomiędzy osobami dystans 2 m. W miarę potrzeby Komunia św. będzie udzielana na zewnątrz kościoła.

    Zapraszam także do służby przy ołtarzu naszych ministrantów. (za zgodą rodziców)

  4. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. oraz do przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy św. W tym czasie jako katolicy powinniśmy przynajmniej raz przyjąć Komunię św. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą św. oraz w niedziele wielkanocne od godz. 14.00. Przypominam, że akt żalu doskonałego, obliguje do przystąpienia do spowiedzi w najbliższym możliwym czasie i wyznania grzechów.

  5. Zachęcam także do codziennej wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. (modlitwa różańcowa z kościoła jest transmitowana w sobotni wieczór).

  6. W najbliższą sobotę w naszej diecezji odbędą się święcenia prezbiteratu. Diakoni rozpoczynają dziś swoje rekolekcje przed święceniami. Proszę o modlitwę w int. neoprezbiterów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i placu kościelnego i prosimy o sprzątanie osoby z rodz.: Beata Martinek, Bożena Daniszewska, Janina Fiksiak.

  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby funkcjonowania naszej parafii w kościele i te wpłacane bezpośrednio na nasze konto parafialne- nr konta: 15 8475 1029 2003 0000 1182 0001. Także dziękuję za ofiary wpłacane na konto inwestycyjne.

Wszystkim życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.